Лікування та профілактика мікозів

Останні тенденції у лікуванні мікозів (не тільки у ротовій порожнині) зводяться до, перше, усунення причини, друге, прийому пробіотиків. «Протигрибкові препарати» призначаються в окремих випадках. Зараз існують препарати, які при розсмоктуванні починають діяти вже в порожнині рота, вивільняючи лактобактерії. Механізм їхньої дії простий: лактобактеріі (хороші бактерії) займають місце (в роті та кишківнику) і не дають розмножуватись поганим бактеріям.

Дуже важливим є правильне харчування, а саме виключення з раціону вуглеводів, що легко розщеплюються: солодощі, цукор, солодкі напої, білий хліб, печиво. Ці продукти завдяки легкодоступному цукру створюють умови, щоб гриби «цвіли і пахли» :)

Також варто дотримуватися простих рекомендацій: хоча б по 10 хвилин займатись зарядкою (це підвищує захисні сили організму), більше ходити пішки, і щоб прогулянка була в радість (позитивні емоції теж підвищують імунітет), вживати кисломолочні продукти.

Мало хто знає, але дуже багато молочнокислих бактерій є у квашеній капусті й огірках (але не маринованих!). І, якщо вам дозволяє шлунок, включіть ці продукти в раціон: це також профілактика мікозів.

Виконуючи всі ці рекомендації, ви підвищите захисні сили організму і відразу відчуєте покращення. А якщо є необхідність, лікар призначить курс пробіотиків. Сучасні препарати призначаються від 10 днів (і цього буває достатньо) до 30 днів.
  
Пам'ятайте: профілактика дуже важлива, щоб не створювати грибам сприятливі умови, і дешевша та простіша за лікування. Адже гриби жили, живуть і будуть жити в нашому організмі, це частина нашої мікрофлори. Просто не потрібно давати їм розмножуватись у надмірні кількості. Головне - баланс, і це стосується не лише мікрофлори :)

Матеріал підготувала терапевт-стоматолог Діденко Інна Костянтинівна