Лейкоплакія

Лейкоплакія (від грецького «лейкос» - білий, «плакс» - пластинка) - ураження слизової оболонки рота, що характеризується патологічним зроговінням епітелію внаслідок хронічного подразнення. Лейкоплакія належить до факультативних передраків: не завжди, але може перейти в рак.

Причини: зовнішні - гострі краї каріозних зубів, нависаючі краї пломб, неякісні протези, патологічний прикус, надмірне споживання прянощів, дуже гарячої їжі (!), куріння, закушування губ і щік; внутрішні - порушення функцій травного каналу, патологія ендокринної системи, недостатність ретинолу та вітамінів групи В. Не виключають і спадкову схильність.

Слід пам'ятати, що лейкоплакія може бути симптомом або синдромом різних хронічних захворювань, зокрема і специфічних: сифілісу, червоного вовчаку, туберкульозу, СНІДу.

Головна клінічна ознака - бляшка, перламутрово-білий чи крейдоподібний елемент підноситься над рівнем слизової (як наліт, що не знімається), має чіткі або зазублені, або розмиті межі.

Не обов'язково знати усі захворювання слизової рота, але, якщо ви помітили щось незвичайне в ротові порожнині, наприклад, нашарування бляшок, зверніться за консультацією до лікаря.

Матеріал підготувала терапевт-стоматолог Діденко Інна Костянтинівна