Герпес на губах

Зараження вірусом герпесу у 19 людей з 20 відбувається відразу після народження. Вірус циркулює в крові людини усе життя, періодично проявляючись у гострій чи хронічній формах. До слова, оперізувальний лишай - захворювання, викликане герпесоподібним вірусом. Тому, коли після відвідування стоматолога у Вас з'явився висип, це значить, що вірус, який циркулював в крові, активізувався. В стоматологічних клініках Вас не «заражають герпесом»!

Отже, герпетична висипка з'являється на губах, точніше, на межі червоної кайми губ та шкіри (також бувають інші локалізації, але зараз про губи) внаслідок зниження захисних сил організму: переохолодження, стресу, загострення хронічних інфекцій, гострих інфекцій, тривалої інсаляції. На губах у місці висипу може виникнути свербіння, поколювання, загальний стан не порушується, але може бути відчуття розбитості, підвищення температури. Потім з'являються пухирці заповнені рідиною, в яких вірус зберігається до 48 годин. Згодом пухирець лопає, підсихає, стаючи кірчкою, а кірочка відокремлюєтся і відпадає. На місці висипу залишається почервоніння, яке швидко минає.

Противірусні мазі потрібно використовувати до появи висипу (коли є тільки дискомфорт та свербіння) і в перші дні. Потім, коли з'являються кірочки, їх необхідно зволожувати та розм'якшувати, наприклад, жирним кремом або Солкосерилом, аби вони не свербіли і щоб уникнути мікротріщинок. 

Використання противірусних мазей в період лусочок недоцільне.

Якщо під рукою немає противірусної мазі, можна використати ефірну олію чайного дерева (якщо на неї немає алергії). На місце, де має з'явитись висип або вже є пухирець, необхідно нанести крапельку олії. І так повторити кілька разів на добу.

І запам'ятайте: коли на губах є пухирці, бажано відкласти планове відвідування стоматолога, аби не викликати ускладнення перебігу захворювання.

Матеріал підготувала терапевт-стоматолог Діденко Інна Костянтинівна