Поговоримо про губи?

Якщо у Вас сухість, лусочки, тріщинки на губах або в куточках рота - це хейліт - захворювання губ. Існує багато різновидів хейліту - і всі вони мають різні причини. Але найголовніша - недостатній захист губ від навколишніх подразників: сонця, вітру, термічних подразників тощо.

Тому губи необхідно захищати, насамперед бальзамом або гігієнічною помадою. Вони оберігають від шкідливого впливу навколишнього середовища, бо містять SPF-фактор і зволожувальні компоненти.

Жінкам не завадить перед використанням декоративної косметики тонким шаром наносити гігієнічну помаду.

Іноді хейліт може з'явитись як реакція на конкретний косметичний засіб. Тому, якщо сухість не зникає або навіть посилюється, відкладіть цей засіб: можливо, у Вас неприйняття окремих його компонентів.

Хейліт

Хейліт

Хронічна тріщина губи

Хронічна тріщина губи

Ангулярний хейліт

Ангулярний хейліт

Дихання ротом теж не останній чинник виникнення хейліту. Дихати необхідно носом. 

Багато чоловіків скептично ставляться до гігієнічних помад, у такому випадку альтернатива - рослинні олії або тваринні жири, якими можна змащувати губи перед сном.

Хронічну тріщину губи відносять до факультативних передраків. Факультативний передрак - це такий процес, який НЕ ЗАВЖДИ, але МОЖЕ перейти у рак. І група ризику – чоловіки після 40 років. Є над чим задуматись.

А тріщини в куточках рота - це ангулярний хейліт, або так звана «заїда». Причин виникнення багато: шкідливі звички, патологія прикусу, стрептококи, гриби роду Candida, недостатність вітамінів тощо. Пам'ятайте: якщо змащування губ гігієнічним засобом протягом тижня не дає результату, необхідно звернутися до спеціаліста.

Матеріал підготувала терапевт-стоматолог Діденко Інна Костянтинівна